Slēgto un atvērto poru siltināšanas putas

Kā tās atšķirt un kur būtu pareizi tās izmantot

Ēku siltināšanas putām kļūstot populārākām, daudziem klientiem rodas dažādi jautājumi: kā tās atšķirt, pēc kādiem kritērijiem identificēt, kas ir jāzina, tās izvēloties, kur būtu pareizi tās izmantot.

No 01.01.2015. ēku siltināšanas putām ES ir izdoti jauni sertificēšanas standarti, kas ļauj ne tikai projektētājiem, konstruktoriem, bet arī pasūtītājiem vieglāk saprast, kuri siltināšanas materiāli ir piemēroti dzīvojamai, bet kuri – rūpnieciskai ēkai.

SLĒGTO PORU PUTAS „GAMO” Forte

Slēgto poru putas „GAMO” Forte ir putu veids, kur materiāla blīvums ir ļoti augsts, un poru struktūra ‒ kompakta.

„GAMO” Forte saskaņā ar testu EN 1602 (38 kg/m3) ir labi līpošs, blīvs materiāls.

„GAMO” Forte – labs siltumizolācijas materiāls, saskaņā ar testu EN 12667 (λ – 0,031) pēc savām siltuma saglabāšanas īpašībām krietni labāks, salīdzinot ar tradicionālajiem siltināšanas materiāliem, bet tests EN 10456 (no 01.01.2015. obligāts visām siltināšanas putām) rāda, ka šīs īpašības laika gaitā nemainās.

„GAMO” Forte – lieliska gaisa barjera.

„GAMO” Forte – neelastīgs, bet stabils, saskaņā ar testu EN 1604 ( +0,5/-0,5) redzam, ka materiāls karstuma, aukstuma un mitruma ietekmē praktiski nemaina izmērus.

„GAMO” Forte – tvaiku izolējošs materiāls.

Piemīt lieliskas gaisa un tvaika barjeras īpašības. Nav īpaši elastīgs, taču izturīgs pret spiedi.

Izmantošana: ēkas ārpusē. Stabilu, hermētisku betona un metāla konstrukciju, kuru virsma var tikt pakļauta spiedei, siltināšanai. Ir jānodrošina aizsardzība pret UV.

ATVĒRTO PORU „GAMO” PUTAS
Atvērto poru „GAMO” putas ir putu veids ēku siltināšanai, kur poras nav pilnīgi slēgtas. Šajā materiālā slēgtās poras ir 1%, bet atvērtās – 99%.

„GAMO” – viegls, labi līpošs zema blīvuma materiāls saskaņā ar testu EN 1602 (8,3 kg/m3).

„GAMO” – labs siltumizolācijas materiāls, saskaņā ar testu EN 12667 (λ – 0,038) pēc savām siltuma saglabāšanas īpašībām neatpaliek no tradicionālajiem siltināšanas materiāliem, bet tests EN 10456 (no 01.01.2015. obligāts visām siltināšanas putām) rāda, ka šīs īpašības laika gaitā nemainās.

„GAMO” – lieliska gaisa barjera, saskaņā ar testu EN 29053 (7,56 x 10–9 m3/(m.s.Pa)), kur gaisam nav iespējams iekļūt caur unikālo poru struktūru. Šāda gaisa caurlaidība ļauj hermetizēt mājas balsta konstrukcijas, neizmantojot tvaika izolācijas plēves. Daudzām citos uzņēmumos ražotām poliuretāna putām materiāla slikto īpašību dēļ šis tests netiek veikts, tāpēc tās netiek lietotas par gaisa barjeras materiāliem. Tātad tās nav hermētiskas, bet to gaisa caurlaidība ir jābloķē, izmantojot tvaika izolācijas plēves vai citus materiālus.

„GAMO” – elastīgs un stabils materiāls, kas saglabā hermētiskumu. Saskaņā ar testu EN 1604 (+0,6/-0,1) redzam, ka materiāls karstuma, aukstuma un mitruma ietekmē praktiski nemaina izmērus, bet elastīgums kompensē konstrukciju nestabilitāti.

„GAMO” – materiāls, kas ir ūdens tvaika caurlaidīgs (difūzijas veidā). Saskaņā ar testu EN 12086 (µ – 3,3) redzam, ka materiāls ir līdzīgs koksnei, kas neuzkrāj ūdeni, bet var saglabāt nelielu daudzumu ūdens tvaika. Šādas materiāla īpašības ļauj ūdens tvaikam viegli iztvaikot no mājas konstrukcijām, tāpēc šīs putas ir piemērotas izmantošanai koka elementiem, kuri vienmēr būs labi aizsargāti. Šāda ūdens tvaika caurlaidība Lietuvas klimatiskajā zonā (informācija iegūta no http://www.degreedays.net/) neprasa papildu tvaika izolācijas aizsargmateriālus (plēves), izņemot baseinus, pirtis un citas telpas, kurās visu gadu ir liels mitrums.

„GAMO” – pilnīgi tīrs produkts, kas neko neizdala apkārtējā vidē saskaņā ar testu ISO 16000-9Ê111-61-3 (A+).

Materiāla sieniņas ir hidrofobas (atgrūž ūdeni), samirkstot ātri izžūst, bet to īpašības nemainās.

Atvērto poru materiāls ir ievērojami lētāks, jo tā izgatavošanai tiek izmantots mazāk materiāla, ļaujot saražot vairāk putu.

Izmantošana: ēkas iekšpusē un ārpusē. Koka, karkasa, mūra konstrukciju, kas var būt nestabilas, nehermētiskas, bet kuru virsma nedrīkst tikt pakļauta spiedei, siltināšanai. Ir jānodrošina aizsardzība pret UV.

Uzaiciniet „GAMO” speciālistu, kurš vēl labāk izskaidros, kā pareizi izmantot siltināšanas putas.