Investīcija mājas siltināšanā. Kā nodrošināt labu cenu?

Mūsdienās investīcija mājas siltināšanā ir viens no galvenajiem mājas īpašnieku plāniem. Lielākajai daļai, kuri vēlas investēt ēku siltināšanā, rodas vairāki būtiski jautājumi.

  1. Kā un kādu siltināšanas materiālu izvēlēties?
    2. Kurš veiks siltināšanas darbus?
    3. Un nozīmīgākais – cik maksās šis pakalpojums?
    4. Vai ir viegli izvēlēties?

Visbiežāk neesam nekādi siltināšanas speciālisti, bet pieņēmumu un mītu ir daudz.
Pašlaik tirgū ir pieejami visdažādākie siltināšanas materiāli: dažāda akmens un stikla vate, atšķirīgas cietības putuplasts, sausā un izsmidzināmā celulozes vate (vēl tiek dēvēta par ekovati), dažādas cietības izsmidzināmās poliuretāna putas, termoizolācijas apmetums un siltumizolējoša krāsa. Cits par citu pārāki, arī cenu dažādība ir liela. Taču, izmantojot vienu vai citu materiālu, „brīnumu” nesagaidām. Kā neapjukt šajā dažādībā?

Vai galvenais mērķis ir maza cena?

Ja maz zinām par ēkas siltināšanu un paši izvēlamies materiālus, visbiežāk izvēlamies vieglāko ceļu un mēģinām tos salīdzināt pēc cenas.
Jo mēs taču taupām savu naudu un plānojam investīcijas. Pēc tam aprēķinām, cik daudz materiāla mums vajadzēs, reizinām ar cenu un pieņemam mums šajā brīdī finansiāli izdevīgāko lēmumu.
Taču ir novērots, ka šāda vērtējuma laikā bieži tiek pieļautas kļūdas aprēķinos, bet īsto cenu redzam, tikai padzīvojot siltinātajā mājoklī.

Deviņas biežāk pieļautās kļūdas

  1. Veikalā iegādāto materiālu cena, nerēķinot siltināšanas darbus, tiek salīdzināta ar cenu par galīgo siltināšanu ar citiem materiāliem, kad materiāli ne tikai tiek piegādāti objektā, bet tiek veikti arī siltināšanas darbi.
  2. Iegādājoties siltināšanas materiālus veikalā, netiek rēķināts patērētais laiks, transporta un glabāšanas izmaksas objektā.
  3. Ilgu laiku glabājot materiālus objektā, darbiniekiem ir jāuzticas, jo inventarizāciju taču neveiksiet katru dienu.
  4. Netiek vērtēts, ka, pērkot siltināšanas materiālus veikalā, grūti precīzi noteikt vajadzīgo daudzumu. Visbiežāk materiāla pietrūkst vai paliek pāri, tā radot papildu izdevumus.
  5. Netiek rēķināts darbu kontroles laiks. Jo ilgāku laiku paņem siltināšana, jo vairāk laika būs jāvelta darbu un kvalitātes kontrolei. Pretējā gadījumā riskējat „katlu kurināt ar naudu”.
  6. Pārlieku liela uzticība darbiniekiem, kuri, steigdamies izpildīt darbus, pārkāpj tehnoloģiskās prasības vai neizpilda tās līdz galam. Viņi atsakās no daļas būtiski nepieciešamu materiālu, tādējādi pakalpojums kļūst lētāks, bet darbinieki izvairās no grūtiem un nepatīkamiem darbiem. Ne jau viņiem pēc tam būs jārūpējas par apkuri un jācieš zaudējumi.
  7. Cenā netiek iekļauti hermetizēšanas darbi. Izmantojot „GAMO” termovati, nav jātērē papildu līdzekļi hermetizēšanai, jo pati tehnoloģija nodrošina hermētisku siltināšanu. Citām tehnoloģijām papildus jāizmanto difūzijas, vēja un tvaika izolācijas plēves (lai pakalpojums būtu lētāks, bieži tiek izmantots vienkāršs polietilēns, nevis īsta tvaika izolācijas aizsargplēve, kas ir dārga), bet svarīgākais, ka aizsargplēves nenodrošina hermētiskumu, to hermetizēšanai ir nepieciešama īpaša līmlente. Būvnieki vispār reti līmē plēvju savienojuma vietas, bet, ja līmē, izmanto lētu lenti, kas maksā līdz 0,5 Lt/m un ātri atlīmējas. Profesionālai hermetizēšanai izmantojamās lentes ir dārgas, 2‒3 Lt/m, un tās vajag patiešām daudz.
  8. Nav izpratnes par savas mājas konstrukciju sarežģītību, īpaši jumta. Jo sarežģītāka jumta konstrukcija, jo komplicētāka spāru sistēma (daudz stūru un savienojumu). Šādai konstrukcijai parasto siltināšanas materiālu vajadzēs vairāk nekā vienkāršai konstrukcijai. Būs daudz atgriezumu, kurus diez vai kaut kur būs iespējams izmantot. Atgriezumi ir mūsu nauda, un to sakrājas daudz. Atliekas būs arī jāutilizē.
  9. Netiek vērtēts, ka atrast meistarus, kuri izprastu hermetizēšanas nozīmi un spētu pareizi hermetizēt tradicionālos siltināšanas materiālus, ir ļoti grūti, un šādi meistari par hermetizēšanas darbiem lūgs papildu samaksu, jo viņi tērē tam papildu laiku.

Ir pieci nozīmīgi faktori, kas jums noteikti jāzina

  1. Tas, ka materiāls veikalā ir lēts, vēl nenozīmē, ka māju nosiltināsiet lēti.
    2. Ir būtiski paredzēt naudu ne tikai siltināšanas materiāliem un darbiem, bet arī hermetizēšanai.
    3. Siltināšanā izmantotās tehnoloģijas ātrums ne tikai taupa jūsu laiku, bet arī naudu.
    4. Materiāliem ir jābūt viegli instalējamiem mājas konstrukcijās neatkarīgi no siltināmo konstrukciju sarežģītības.
    5. Siltināšanas darbus bieži veic apdares darbu speciālisti, kuriem būtiska ir klientam redzamā apdare, nevis siltināšana, tāpēc ir svarīgi, lai siltināšanas darbus veiktu profesionāli siltināšanas speciālisti.

Jums var palīdzēt hermētiskā siltināšana ar „GAMO” termovati

Šī Kanādā radītā izsmidzināmā hermētiskās siltināšanas tehnoloģija var kļūt par vienkāršu visu jūsu problēmu risinājumu. Šī tehnoloģija ļauj ātri hermetizēt un vienlaikus nosiltināt jebkura veida māju.
Labā ziņa ir tāda, ka investīcijas ne tikai ātri atmaksāsies, bet arī palīdzēs ietaupīt ne mazums līdzekļu nākotnē.
Šo tehnoloģiju Eiropas speciālisti ir atzinuši par lētāko, jo ir pierādīts, ka, izmantojot šo termovati, nauda „atgriežas” ietaupīta kurināmā veidā, bet rezultāti ir jūtami tik ātri kā nevienā citā gadījumā.
Tātad lētāku risinājumu rada nevis naudas daudzums, kas tiek izdots siltināšanai, bet gan naudas daudzums, kas tiek izdots, lai sasniegtu labāko rezultātu, kas atmaksājas visātrāk.

Bet kā domājat jūs?

Vai šī tehnoloģija atvieglotu jums lēmuma pieņemšanu, izvēloties mājas siltināšanas veidu? Vai varat nojaust, kādu rezultātu varat iegūt un cik laimīga var būt jūsu ģimene komfortablā un siltā mājā?
Dalieties ar mums savā pieredzē! Kādu siltināšanas veidu izvēlējāties savam miteklim un vai esat apmierināti? Bet ja vēl tikai plānojat siltināt māju, jūs varat uzdot jautājumus, bet mēs labprāt uz tiem atbildēsim.

Sazinieties ar mums info@gamo.lt, JŪSU VIEDOKLIS MUMS IR NOZĪMĪGS!